Dzień Przedszkolaka w grupie „Jeżyki”

Dzień Przedszkolaka w grupie Jeżyki

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka Sejm uchwalił we wrześniu 2013 roku. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne dodatkowo dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Tego dnia dzieci 5-letnie z grupy „Jeżyki” świętowały ten dzień na różne sposoby. Dzień zaczęliśmy uroczyście odśpiewaniem piosenki „Życie Przedszkolaka”. Dzieci brały udzieła w różnych zabawach i tańcach przy muzyce „8 kratek”, „Dzieńdoberek”, „Jestem Muzykantem”, „Pięta kciuk” … i wiele innych zabaw, które sprawiały im ogromną radość. Brały również udział w różnych konkursach np. trafianie do celu, taniec z balonem tak, aby nie upadł lub nie pękł, chodzenie z woreczkiem na głowie tak, aby nie spadł na podłogę, „balon parzy” – podawanie sobie balonu w rytm muzyki. W tym dniu nie ma dzieci, które przegrały konkurencje – każde dziecko po zawodach otrzymało słodki upominek.

Punktem kulminacyjnym było odśpiewanie Sto lat i zajęcie miejsc przy stoliczkach gdzie czekały na dzieci słodkości oraz tort.

Na koniec odbywała się zabawa taneczna przy muzyce