Dzień Przedszkolaka…

ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA  Z POEZJĄ DZIECIĘCĄ W ,,DWÓJECZCE’’

Jak powiedział Janusz Korczak ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat’’. Powtarzając to motto spoglądamy na nasze cudowne maluchy – wesołe, radosne, uśmiechnięte. 20 września przedszkolaki były wyjątkowo szczęśliwe i zadowolone, obchodziły bowiem swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Specjalnie na tę uroczystość przygotowałyśmy dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Tego dnia dzieci ubrały się we wszystkie kolory tęczy , które podkreślały przynależność do poszczególnych grup wiekowych. Po śniadaniu w doskonałych humorach wszyscy spotkaliśmy się w sali ,,Wiewiórek’’. Zebranych powitała pani dyrektor. W tym dniu odwiedzili nas również goście. Dzieci z „zerówki” ze Szkoły Podstawowej nr 3 . Wspólnie odśpiewaliśmy  hymn przedszkolaka. Był to znak rozpoczynający naszą zabawę. Na przygotowaną mini scenę w rytm piosenki ,,Witajcie w naszej bajce’’ weszły panie nauczycielki przebrane za bohaterów wierszy Brzechwy i  Jachowicza. W tym roku to szczególne święto postanowiliśmy  uczcić wystawieniem inscenizacji wierszy ,,Chory kotek’’, ,,Żuraw i czapla’’, ,,Żaba’’ i ,,Biedronka i Żuk’’. Pozwoliło to dzieciom w sposób przyjazny poznać bogatą twórczość polskich poetów. Brawom nie było końca. Okazało się , że panie nauczycielki doskonale spisały się w roli aktorów. Występ zakończyły  piosenką „Wszystkie dzieci nasze są” Majki Jeżowskiej. Po przedstawieniu pani Aneta Jagiełło zaprosiła wszystkich na zumbę. Wspólne świętowanie zakończyliśmy degustacją przygotowanych przez rodziców owocowych tortów.

W tym dniu wszystkim przedszkolakom życzymy radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień, samych wyjątkowych chwil. Rodzicom gratulujemy cudownych pociech.