Dzień Postaci z Bajek w „Krasnoludkach”

5listopada obchodzony jest światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym roku również najmłodsze dzieci z naszego przedszkola postanowiły się włączyć w obchody tak niezwykłego dnia. Krasnoludki do przedszkola przyszły przebrane w swoje ulubione postaci z bajek i każdy prezentował się przed kolegami, a zadaniem pozostałych było rozpoznać postać i bajkę z jakiej pochodzi. Dzieci świetnie sobie z tym poradziły i nie miały najmniejszych trudności w odgadnięciu bajek i bohaterów. W trakcie dnia było wiele zabaw rytmicznych, naśladowczych i swobodnej zabawy przy utworach „smerfnych hitów” oraz muzyki bajkowej. Dzieci brały udział również w wielu konkurencjach m.in. z balonami, wstążkami i bankami mydlanymi. Następnie krasnoludki sprawdzały swoją wiedzę dotyczącą bajek rozwiązując zagadki oraz quizy. Na koniec dzieci kolorowały swoją ulubioną postać z bajki i oglądały bajkę „Kopciuszek” przygotowaną przez Panią.