Dzień Postaci z Bajek w grupie ” Wiewióreczki”

5 listopada 2020 z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci z grupy Wiewióreczki przyszły do przedszkola w bajkowych strojach, których prezentacja została dokonana przy dźwiękach piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Każde dziecko mogło indywidualnie przejść po wybiegu i zaprezentować swój bajkowy strój. Dzieci miały okazję wykazać się znajomością bajek  biorąc udział w „Quizie o bajkach”. Były muzyczne zgadywanki, pomagały Kopciuszkowi wybierać groch z ryżu oraz zabawy taneczne. Przedszkolaki malowały także postacie ulubionych bohaterów. Podczas zajęć  z elementami kodowania dzieci pomagały wróżce rozwiązać tajemnicę pomieszanych bajek.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajkowi bohaterowie towarzyszą nam od najmłodszych lat przekazują nam ważne życiowe prawdy. Bajki uczą rozróżniać dobro od zła, rozwijają wyobraźnie, bogacą słownictwo. Każda przeczytana bajka dostarcza nam niesamowitych przeżyć i wrażeń. Wspólne czytanie zbliża i przynosi wiele radości.