,,Dzień poezji” w przedszkolu

23 marca 2017 roku przedszkolaki z grupy ,,Misie” i ,,Krasnoludki”  obchodziły „Dzień Poezji”. Dzieci zebrały się w sali, aby nie tylko słuchać wierszy ulubionych autorów, czytanych przez zaproszonego gościa: dyrektora biblioteki pana Grzegorza Monkiewicza, ale także pochwalić  się znajomością wierszy J. Tuwima i  J. Brzechwy. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli inscenizacje w wykonaniu dzieci z grupy ,,Misie” do znanych i lubianych wierszy ,,Okulary” ,,Słoń Trąbalski” ,,Kwoka” ,,Kaczka dziwaczka”, ,,Krasnoludki” inscenizowały wiersz ,,Lokomotywa” ,czytany przez pana Grzegorza Monkiewicza.  Przedszkolaki recytowały wiersze umiejętnie modelując głosem i zachwycając publiczność naturalnością, pięknymi rekwizytami i dobrą znajomością poezji dziecięcej.                                                         Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy   tańczyli  przy piosenkach ,,Na wyspach Bergamutach” , „Kaczka dziwaczka”. Spotkanie było świetną okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci, oraz rozwijania talentów recytatorskich.