Dzień Misia…

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W przedszkolu jak co roku świeto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz o tym jaki jest miś. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia słodkiego miodu, brały udział w konkurencjach kto szybciej zje miód. Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta pani Joli z księgarni „Vena”, która zaszczyciła nas swoją wizytą i przeczytała dzieciom bajkę o przygodach misia Kajtka. W dniu dzisiejszym rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel Miś. Do komisji wpłynęło 60 prac co oznacza, że konkurs ten spodobał się dzieciom i dał im ogromna radość tworzenia swojej wersji misia, a forma była dowolna, dlatego dzieci z niewielką pomocą rodziców wykazali się ogromną pomysłowością. Ciekawą atrakcją była też przygotowana przez nauczycielki prowadzące uroczystość fotobudka misiowa w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.