Dzień kropki w grupie Wiewióreczki

W dniu 15 września dzieci z grupy Wiewióreczki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości  zachęcenie ich do tworzenia i działania.Tego dnia ich  ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy ma jakieś ukryte zdolności, moc , umiejętności to znaczy talent. Następnie dzieci bawiły się kropką  : tańczyły , rozwiązały  zadanie z kropkowego kodowania, układały  kropkowe sudoku . Wykonały również  kropkowe prace plastyczne i bawiły się na placu zabaw kolorowymi  kółkami .Ten dzień został upamiętniony wspólnym zdjęciami w kropkowej ramce. Było radośnie wesoło i kolorowo.