Dzień Kota…

DZIEŃ KOTA U ,,KRASNOLUDKÓW”

Siedemnastego lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, w związku z tym w poniedziałek grupę ,,Krasnoludki” odwiedziła zaprzyjaźniona pani Kasia w towarzystwie swojego kota Mańka. Dzieci miały okazję zaobserwować w jaki sposób można przenosić kotka, jak się kot porusza, jakie wydaje odgłosy oraz w jaki sposób zachowuje się w nowym otoczeniu. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość pogłaskania Mańka, który grzecznie leżał na kolanach swojej pani. Pani Kasia opowiedziała naszym maluszkom jak należy opiekować się kotkiem i cierpliwie odpowiadała na wszystkie nurtujące przedszkolaków pytania. Potem przyszedł czas na inscenizację wiersza ,,Chory kotek” Stanisława Jachowicza przez chętne dzieci i na wesołe zabawy maskotkami kotków z wykorzystaniem chusty animacyjnej.