Dzień Jeża…

Międzynarodowy Dzień Jeża przypadający 10 listopada był kolejną okazją do przybliżenia naszym przedszkolakom wiadomości  z zakresu przyrody. Starszaki podczas obchodzonego w przedszkolu Dnia Jeża obejrzały prezentację multimedialną o tym sympatycznym ssaku, zaś grupy młodsze wysłuchały pogadanki i rozwiązywały zagadki na temat tego lubianego przez wszystkich zwierzątka. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach: śpiewały piosenki o jeżu, odpowiadały na pytania testowe dotyczące zwyczajów jeży, brały udział w zawodach. Nie zabrakło zabaw w kole: „Siedzi jeż” oraz „Ciepło-zimno”, w której dzieci szukały schowanego jeża. Każda grupa wykonała też pracę plastyczną nt. „Jeż”. Dodatkową atrakcją przygotowaną dla dzieci była fotobudka z postacią jeża, z której nasze przedszkolaki wraz z rodzicami chętnie korzystały robiąc pamiątkowe zdjęcia.