DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE „JEŻYKI”

Wielką niespodzianką dla przedszkolaków w tym dniu były odwiedziny harcerzy, którzy zamienili salę w indiański obóz, a dzieci w walecznych Indian. Zadaniem dzieci było wybranie nazwy dla swoich plemion i z pomocą harcerzy oraz pań przygotowanie indiańskich pióropuszy oraz pomalowanie twarzy. Następnie każde dziecko wybierało sobie indiańskie imię. Po tych przygotowaniach nadszedł czas na wspólną zabawę przy śpiewie i indiańskie tańce.

Następnie ,,Jeżyki” przeszły do ogrodu przedszkolnego gdzie następuje czytanie wybranych przez dzieci opowiadań przez zaproszonego gościa – przedstawicielkę telewizji kablowej w ramach jubileuszowej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Atrakcjami tego dnia były również uroczyste drugie śniadanie przy stolikach ustawionych w cieniu pod drzewami oraz zabawy ruchowe w ogrodzie (przeskakiwanie przez obręcze oraz laski gimnastyczne leżące na trawie, celowanie do obręczy, bieg slalomem między przeszkodami oraz w rzędach przekazywanie piłki między rozstawionymi nogami, z przodu do tyłu kto szybciej).

Potem dzieci chętnie tańczyły i ilustrowały piosenki ruchem. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały upominki i od tej pory bawiły się swobodne w ogrodzie przedszkolnym.