Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to dzień ustanowiony w celu upowszechnienia ideałów i celów związanych z prawami dziecka zawartymi w Karcie Narodów Zjednoczonych. Obchodzony jest od 1955 roku w różnych dniach w różnych krajach.

W naszym przedszkolu co roku świętujemy ten szczególny dzień na różne sposoby. W tym roku rozpoczeliśmy nieco wcześniej, aby dzieci mogły skorzystać w pełni z każdej przygotowanej atrakcji. 30 maja zagościła u nas pani Karolina, która wraz z dziećmi eksperymentowała z bańkami mydlanymi. 1 czerwca na dzieci czekała pani Klaun, która przeniosła je do wspaniałej krainy zabaw i konkursów. Była również wata cukrowa i lody, które nieco ostudziły dzieci po szalonej zabawie. Uwieńczeniem tego dnia był wspaniały tort dla każdej z grup oraz zabawka z balonu którą wyczarowała pani Klaun. Pomimo brzydkiej pogody uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy! 6 czerwca wraz z przyjściem słońca w ogrodzie przedszkolnym czekały na dzieci dmuchańce, których przedszkolaki nie mogły się już doczekać. Dzień Dziecka uważamy za udany w 100%!