„Dzień Drzewa”

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Nasze przedszkolaki z tej okazji wykonywały różne prace plastyczne przedstawiające jesienne drzewa oraz uczestniczyły w spotkaniu z panem leśniczym. Pan leśniczy Mateusz Wrona przedstawił dzieciom prezentację multimedialną na temat drzew rosnących w naszych lasach i wyjaśnił dlaczego tak ważne jest, aby wokół nas było dużo drzew i zieleni. Dzieci dowiedziały się jaką rolę pełnią drzewa w naszym środowisku i w jaki sposób należy o nie dbać. Zdobytą wiedzę przedszkolaki utrwalały podczas rozwiązywania przygotowanych przez naszego gościa zagadek. Dzieci z uwagą słuchały także czytanej przez Pana leśniczego książki w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Na koniec spotkania starszaki z grupy „Jeżyki” razem z panem leśniczym posadziły drzewko w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dziękujemy Nadleśnictwu Bartoszyce za współpracę, a panu leśniczemu za miłe i pouczające spotkanie.