Dzień Drzewa w grupie „Jeżyki”

10 października obchodzony jest na całym świecie Dzień Drzewa. Dobrze o tym wiedzą dzieci z grupy „Jeżyki” , które – jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody – uczciły to święto w sposób wyjątkowy.  Do obchodów tego święta dzieci przygotowywały się bardzo starannie. „Jeżyki” wiedzą: Co otrzymujemy z drzewa?, dla jakich stworzeń drzewa są domem i jak ważne są one dla każdego z nas. Wiedzą także o konieczności ich ochrony. Dzieci w tym dniu obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały wiersza , rozwiązywały zagadki o znanych im drzewach. Efektem tych działań edukacyjnych było wykonanie  „Jesiennego drzewa” w dowolnej technice. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w holu przedszkola.  Ponieważ bezpośrednie obcowanie z eksponatami sprzyja nauce, dlatego wyszliśmy do ogrodu przedszkolnego, aby omówić wybrane przez nas drzewa, dotknąć ich i przeprowadzić obserwacje.