Dzień Bibliotekarza

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek przypadający na 10 maja dzieci udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”.Tam przywitał ich miły wilk z bajką” O wilku, który trafił do Baśniowego Lasu”. Po jego obejrzeniu zadaniem dzieci było odnalezienie jabłek i jajek pozostawionych przez wilka w bibliotece. Następnie dzieci zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki i jak się w niej zachować.Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe książki, które z chęcią oglądały. Po wspólnym spędzonym czasie musieliśmy wracać do przedszkola.Dzieci podziękowały paniom bibliotekarkom za poświęcony czas ,a w zamian od nich otrzymały w prezencie kolorowe zakładki do książek.Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechu atmosferze ?

Biedroneczki złożyły wizytę w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filia nr 2. Dzieci dowiedziały się czym jest biblioteka oraz jaką rolę pełni w życiu ludzi. Poznały sposób, jak zostać czytelnikiem i wypożyczyć książkę.