DŁUGI  DZIEŃ  BEZPIECZNEGO  INTERNETU  W  NASZYM  PRZEDSZKOLU

Przypadający w lutym Dzień Bezpiecznego Internetu w naszym przedszkolu przedłużony został na parę dni ponieważ zgodnie z tegorocznym hasłem akcji ,,Działajmy razem!” postanowiono włączyć w te działania również rodziców. W każdej grupie zorganizowano spotkania propagujące bezpieczny dostęp dzieci do zasobów internetowych w postaci pogadanek na temat uzależnień od nowych technologii, związków urządzeń cyfrowych z rozwojem mowy dzieci oraz skutków ,,przedawkowania” multimediów. Duże zainteresowanie wzbudził zaprezentowany film edukacyjny ,,Homo tabletis” kampanii społecznej „Mama Tata Tablet”. Aby poszerzyć grono osób uświadomionych wersje papierowe pogadanek zostały umieszczone na tablicach informacyjnych lub rozdane w formie ulotek a wersja cyfrowa zamieszczona na stronie internetowej.

Najmłodsze przedszkolaki z ,,Dwójeczki” słuchały i bawiły się przy piosenkach oraz oglądały bajkę serwisu Necio.pl prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Przedszkolne średniaki bawiły się w ,,Pajęczynę” uświadamiając sobie jak wiadomości rozchodzą się w sieci internetowej i oglądały bajki ,,Owce w sieci” ze strony www.saferinternet.pl Starszaki oglądały prezentację multimedialną i skorzystały z aplikacji „Rysia i Tolek w Cyberświecie”, która została stworzona przez specjalistów zajmujących się profilaktyką zachowań ryzykownych.  Przedszkolaki również  wspólnie stworzyły książeczki oraz mapy mentalne ,,Jak bezpiecznie poruszać się w sieci”. W czasie zorganizowanych zajęć nasze przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat konsekwencji nadmiernego korzystania z urządzeń mobilnych oraz rozwinęły umiejętność właściwej organizacji czasu wolnego.