Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu to akcja przeprowadzana w naszym przedszkolu co roku, mająca na celu uświadomienie dzieciom i dorosłym jak wiele niebezpieczeństw grozi nam podczas nierozważnego korzystania z internetu. W naszym przedszkolu przez cały tydzień prowadzone były różnorodne zajęcia podczas których przedszkolaki zostały wprowadzone w najważniejsze zagadnienia związane z „siecią”. Dowiedziały się m.in. czym jest netykieta, jak bezpiecznie korzystać z internetu- na co należy uważać oraz jak inaczej można spędzać wolny czas. W każdej z grup w zależności od wieku dzieci tworzyły mapy mentalne i plakaty o ,,Bezpiecznym korzystaniu z Internetu”, układały wiadomości obrazkowe, oglądały prezentacje multimedialne oraz tworzyły różnorodne prace plastyczne. Na holu stworzona została gazetka z którą zapoznały się dzieci z każdej grupy oraz ich rodzice.