Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia to najpiękniejsze dni w roku ?Dzień Babci i Dziadka?. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości, przedszkolak przynosi laurkę, uczeń własnoręcznie wykonany upominek, a dorośli kwiaty lub gdy mieszkają z dala od swoich bliskich przesyłają pozdrowienia i życzenia.
Święto Babci i Dziadka jest również obchodzone w przedszkolach. W Przedszkolu Publicznym nr 2 Dzień Babci i Dziadka obchodzony był w dniach 21, 22, 23 stycznia 2009r. Były to niezapomniane dni, pełne wrażeń i miłych słów.
W ciągu tych trzech dni dzieci ze wszystkich grup gościły w przedszkolu swoje babcie i swoich dziadków.
Przedszkolaki witały gości ciepłym słowem, prezentowały przygotowane programy słowno-muzyczne, tańczyły tańce oraz wręczały Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki, upominki. Następnie zapraszały gości na słodki poczęstunek. Była też wspólna zabawa.
6-latki z grupy 5 w ramach kultywowania tradycji ludowych oraz realizacji edukacji regionalnej gościły w naszym przedszkolu w dniu 23 stycznia zespół ludowy ?Przyśpiewka z zapaski?, który umilał to spotkanie. Babcie i dziadkowie przyłączyli się do wspólnego śpiewania.

Zdjęcia z uroczystości w grupie III

Zdjęcia z uroczystości w grupie IV

Zdjęcia z uroczystości w grupie V