Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej

Już kolejny  raz dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2  z grupy ,,Pszczółki” odwiedziły pensjonariuszy z DPS, tym razem z okazji Dnia Babci i Dziadka i na jeden dzień zamieniły się w wnuczki seniorów . Przedszkolaki przygotowały z tej okazji program słowno muzyczny, oraz laurki z życzeniami. Przedstawienie bardzo się podobało, za co dzieci otrzymały brawa, każdy senior został obdarowany laurką z życzeniami uściskiem wnuka lub  wnuczki. Niektórym babciom i dziadkom łza zakręciła się w oku. Chcieliśmy sprawić, by pensjonariusze poczuli się tego dnia wyróżnieni, docenieni i potrzebni. Spotkanie przebiegało w ciepłej, serdecznej atmosferze ponieważ przedszkolaki  czują się  zaprzyjaźnieni  z pensjonariuszami.  Na koniec dzieci dostały  od pani dyrektor w podziękowaniu za występ słodkie niespodzianki. Wizyty te są  wspaniałą okazją aby dzieci od najmłodszych lat uczyć  szacunku do osób starszych, chorych.