Dzień Babci i Dziadka…

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w Kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek  ze wzruszeniem słuchają czułych  słów , kierowanych pod ich adresem. Spotkania takie w naszym przedszkolu odbywały się przez cały tydzień. W każdej grupie wiekowej  przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. W większości były to wiersze, piosenki, inscenizacje  związane tematycznie z tymże świętem oraz tańce.  W ten sposób dzieci  mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy  słodki poczęstunek. Była też wspólna zabawa, a na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami. Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć  oraz szacunku dla osób starszych.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „BIEDRONECZEK”

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „SKRZATÓW”

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „MISIÓW”

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „KRASNOLUDKÓW”