Dzień babci i dziadka

?Kocham mocno babcię, dziadka ? to nie żart moi mili

Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli?

Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych, szarych dni. Mimo to w tym miesiącu są dwa niezwykłe dni, jedyne w swoim rodzaju, kiedy każdemu serduszka biją mocniej. Jest to święto naszych kochanych i niepowtarzalnych Babć i Dziadków.

W Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach uroczystość ta odbyła się we wszystkich grupach wiekowych w dniach od 16 do 18 stycznia 2013 roku.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu przedszkolaki pamiętały o swoich Dziadkach i przygotowały dla nich piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnucząt. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Przedszkolaki dziękowały swoim Babciom i dziadkom najpiękniej jak tylko potrafiły, a w dowód swojej miłości wręczyły pięknie wykonane laurki. Gościom towarzyszyła radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Po części artystycznej zaproszono wszystkich gości do wspólnej zabawy przy muzyce oraz na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Grupa Krasnoludki

Grupa Jeżyki