Dzieci segregują śmieci…

Ostatni czas w grupie ” Misie ” był bogaty w zajęcia o tematyce ekologicznej. Nadszedł czas aby dzieci dowiedziały się czym są śmieci i kto je produkuje , jak sprawić, żeby śmieci było mniej , w jaki sposób można powtórnie wykorzystać śmieci i co możemy z nich zrobić oraz jak segregować śmieci . W tym celu wybraliśmy się na spacer, w okolicy przedszkola, aby zobaczyć pojemniki do segregacji śmieci. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały kolory koszy na śmieci . Następnie w naszej sali postanowiliśmy zrobić własne kosze do segregacji. Posłużyły nam do tego stare kartony. W trzech grupach zabraliśmy się do malowania pudełek. Była to fajna zabawa ucząca współpracy, cierpliwości oraz dająca wiele radości z uzyskanego efektu . W kolejnym dniu kosze zostały podpisane i zaopatrzone w znak recyklingu. Przyszedł czas na wspólne posegregowanie śmieci. Nasze kolorowe kosze znalazły miejsce w sali i codziennie będą nam przypominały o segregacji śmieci, bo przecież grzeczne dzieci segregują śmieci.