Cała Polska czyta dzieciom…

TYDZIEŃ CZYTANIA ZAKOŃCZYŁ ROK CZYTELNICZY W NASZYM PRZEDSZKOLU

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Ponieważ nasze przedszkole jest od wielu lat kampanijnym ,,Czytającym przedszkolem” fundacji promującym czytelnictwo wśród dzieci, dlatego takie dni jak ostatnio są pewnym podsumowaniem całego roku szkolnego.                                                                                                                                           Tegoroczny tydzień czytania zaczął się od spotkania dzieci z Przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury Sportu i Spraw Rodziny Anną Biniędą, która czytała książki swoich, w tej chwili dorosłych już dzieci. Następnie odbyło się spotkanie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej z Prezesem Zakładu Gospodarki Odpadami Tomaszem Majewskim. Bardzo chętnie do naszych przedszkolaków przyszedł również Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski. Ponieważ pogoda była sprzyjająca to spotkanie czytelnicze zorganizowaliśmy w ogrodzie przedszkolnym. Podsumowaniem tygodnia czytania było spotkanie z lokalnym poetą Tomaszem Matuszewskim.                                                                Cieszymy się, że znani Bartoszyczanie czytali naszym przedszkolakom mądre książki i rozmawiali o  problemach w nich poruszanych ucząc odróżniania dobra od zła, rozwijając ich wrażliwość moralną zwracając uwagę na konsekwencje słów i czynów. Zgodnie z hasłem XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przedstawiciele władz lokalnych i inni zaproszeni goście pokazali, że ,,Czytanie łączy” ich w działaniach wspierając zdrowie emocjonalne, psychiczne,  umysłowe  i  moralne naszych dzieci już od najmłodszych lat.