Bezpieczny Przedszkolak w Bartoszyckim Domu Kultury.

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 2 na scenie w bajkowych strojach, dekoracja, oprawa muzyczna, wszystko to po to, aby w ciekawy sposób przekazać innym dzieciom ważne sprawy na temat bezpieczeństwa

Wszyscy wiemy, bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa!
Ale bezpieczeństwo przedszkolaków jest dla nas najważniejsze , ponieważ bezpieczne dziecko to dziecko szczęśliwe, wesołe i ufne. Dzieci 6-letnie już niedługo opuszczą przedszkole i pójdą do szkoły dlatego też, to z myślą o 6-latkach postanowiliśmy zorganizować 20 marca w Bartoszyckim Domu Kultury „Święto Bezpiecznego Przedszkolaka”. Zaprosiliśmy dzieci 6-letnie z Bartoszyckich Przedszkoli i Szkół oraz lokalną społeczność. Podczas spotkania wystąpiły dzieci z grupy „ Jeżyki” w inscenizacji pt. „ Leśna Szkoła Ruchu Drogowego” oraz dzieci z grupy „ Pszczółki” w inscenizacji pt. „ Z bajką bezpieczniej”. Były zagadki o bezpiecznym zachowaniu oraz wręczyliśmy przedstawicielom wszystkich placówek przygotowane ulotki nt. ” Zapamiętaj dobre rady Przedszkolaku miły”. Na zakończenie była wspólna piosenka ” Mądre dzieci”.
Mamy nadzieję, że podczas tego spotkania dzieci utrwaliły swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.

Danuta Banach