Bajkowy Bal Karnawałowy…

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE PODCZAS ,,BAJKOWEGO BALU KARNAWAŁOWEGO”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.  Dzieci przygotowały się do niego wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji ,,serpentyn”, oraz poznawały różne kroki taneczne zarówno tańca nowoczesnego jak i tradycyjnego.Tak też było u nas.W dniach 11-12.01.2018  odbył się ,,Bajkowy  Bal karnawałowy” .Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój „sali balowej” wprowadził dzieci w radosny bajkowy  nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka,  piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Grupę Animacyjną Stowarzyszenia Bart Qultura z panem  Krzysztofem Kowalskim i Biedroneczką i Myszką, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych  konkursach zręcznościowych, ruchowych –skokach w workach, plastycznych, oraz tanecznych.   Podczas odpoczynku przedszkolaki  słuchały zagadek o różnych postaciach bajkowych dzieci przebrane w te postaci mogły się zaprezentować przed całą społecznością przedszkolną. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch  i innych przebojów znanych dzieciom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom  spędzenie czasu w miłej i bajkowej  atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom  a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.  Kolejny bal karnawałowy już za rok !

Krystyna Sekita , Justyna Gajewska