Andrzejki Katarzynki

?Andrzejki Katarzynki? poznajemy polskie obyczaje i obrzędy ludowe – wspólne  wróżby i zabawy.

Andrzejki i Katarzynki kiedyś były to wieczory spotkań i wróżb dziewcząt w Andrzejki i chłopców w Katarzynki marzących o narzeczonych i małżeństwie.

Dziś wróżymy raczej dla zabawy i przyjemności, niż po to by poznać imię, stan i zamożność przyszłego partnera życiowego.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja.

Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną noc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Niegdyś wróżby andrzejkowe przeznaczone były dla młodych dziewcząt, które były ciekawe czy szybko wyjdą za mąż. Obecnie Andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one także okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

W naszym przedszkolu Andrzejki odbyły się 26 listopada. Były wróżby, tańce i pląsy przy muzyce oraz słodki poczęstunek.

Grupa I

Grupa II