Akademia Aquafresh…

Nasze przedszkole jest jednym z 3000 placówek, które biorą  udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh. Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych.  Akademia Aquafresh została powołana z myślą o ochronie zdrowia dzieci, żeby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica. W Polsce, próchnica u dzieci jest problemem społecznym; 60% trzylatków i aż 85,4% sześciolatków cierpi na tę chorobę. Uczenie dzieci mycia ząbków po każdym posiłku już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych. W ramach realizacji założeń programu, przedszkolaki uczestniczą w ciekawych zajęciach. Podczas zajęć dzieci  uczą się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiadują się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznają budowę zęba,  uczą się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Dodatkowo dzieci dowiadują  się jak dzielnie stawić czoła swoim lękom przed wizytą u dentysty. We wszystkich zajęciach, przedszkolakom  towarzyszą bohaterowie Akademii Aquafresh – pastusie Lili, Bili i Milki.

Program Edukacji Zdrowotnej- Akademia Aquafresh w grupie Biedroneczki