100- lecie Odzyskania Niepodległości

Rok 2018- to Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dlatego  7 listopada wspólnie świętowaliśmy ten radosny Jubileusz. Na uroczystość zaprosiliśmy gości, władze naszego miasta, przedstawicieli organizacji patriotycznych oraz rodziców i dzieci. Celem naszego spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, uczenie dzieci szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, poznawanie historycznych wydarzeń naszej ojczyzny. Przygotowana dekoracja , stroje dzieci wszystko to wprowadziło nas  w  historyczny , podniosły nastrój.

Uroczystość rozpoczęliśmy tańcem narodowym – polonezem Ogińskiego- Pożegnanie Ojczyzny.  Dzieci 6-letnie  z grupy ” Jeżyki ” i ” Pszczółki”prezentowały wiersze, inscenizacje, piosenki o tematyce patriotycznej. Podczas uroczystości został rozstrzygnięty konkurs plastyczny: „ RODZINA ,DOM, OJCZYZNA W 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”, który  kierowany był do dzieci i rodziców z wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola. Była to wyjątkowa uroczystość pełna wzruszeń . Dzieci i nauczyciele otrzymali wiele podziękowań, słów uznania , upominków od burmistrza naszego miasta pana Piotra Petrykowskiego. Miłym akcentem jest list kierowany do nauczycieli od pana pułkownika Jacka Ostrowskiego dowódcy Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej . Bardzo dziękujemy za słowa uznania.